Piotr Bajtlik


Piotr Bajtlik to uznawany artysta, którego kariera obejmuje różnorodne dziedziny sztuki. Urodził się 4 marca 1982 roku w Mysłowicach, gdzie rozpoczęła się jego pasja do występów oraz aktorstwa.

Jako aktor teatralny, filmowy oraz dubbingowy, zyskał szerokie uznanie w polskim środowisku artystycznym. Oprócz talentu aktorskiego, Piotr jest również utalentowanym śpiewakiem oraz lektorem, co podkreśla jego wszechstronność i umiejętności w różnych formach wyrazu artystycznego.

Życiorys

W 2005 roku Piotr Bajtlik ukończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jego talent aktorski był widoczny już w 2000 roku, kiedy to zadebiutował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, co stanowiło punkt zwrotny w jego karierze.

W kolejnych latach artysta związany był z wieloma warszawskimi teatrami, w tym z Teatrem Studio Buffo, gdzie wystąpił w takich musicalach jak Metro oraz Romeo i Julia pod dyrekcją Janusza Józefowicza. Piotr Bajtlik zagrał także w Teatrze Polonia, gdzie zasłynął grą Henryka w przedstawieniu Grube ryby, które wyreżyserowała Krystyna Janda.

W 2006 roku artysta stał się częścią Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, gdzie z powodzeniem wystąpił w ponad 20 spektaklach. Do jego najważniejszych ról należały: Pop w Ukraińskim Dekameronie w reżyserii Vlad Troickiego, Alfred w Mężu i żonie Aleksandra Fredry w reżyserii Jarosława Kiliana, Krogstad w Domu lalki autorstwa H. Ibsena w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej oraz Horacy w Szkole żon Moliera w reżyserii Jacques’a Lassalle’a.

Piotr Bajtlik nie ograniczał się jednak tylko do sceny teatralnej. Stworzył również wiele ról w audycjach Teatru Polskiego Radia, a także regularnie występuje w produkcjach Teatru Telewizji. Jego twarz jest znana telewidzom dzięki rolom w popularnych serialach, takich jak M jak miłość (2005–2008), W rytmie serca (2018) oraz Oko za oko (2018).

Artysta posiada również bogate doświadczenie jako aktor dubbingowy, a jesienią 2020 roku został głosem stacji TTV. Na koniec warto wspomnieć, że w październiku 2024 roku zaręczył się z utalentowaną piosenkarką Sashą Strunin, co jest kolejną ekscytującą wiadomością w jego życiu.

Nagrody

Piotr Bajtlik może poszczycić się imponującym zestawem wyróżnień, które potwierdzają jego talent i osiągnięcia w dziedzinie sztuki. W roku 2003 zdobył Grand Prix Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze za swoją wyjątkową interpretację utworów autorstwa Katarzyny Gärtner, w tym „Tańczące Eurydyki” oraz „Zakwitnę różą”. Ta nagroda jest uznawana za jedno z największych osiągnięć w jego karierze, pokazując jego zdolności artystyczne.

W 2018 roku, jego talent został również doceniony poprzez przyznanie nagrody Arete, która została wręczona za debiut w Teatrze Polskiego Radia. To wyróżnienie podkreśla znaczenie jego wkładu w polski teatr radiowy oraz jego rozwijającą się karierę artystyczną.

Przypisy

  1. Katarzyna Złotowska: Zniknęła z "Big Brothera" w obliczu skandalu. Teraz zaręczyła się z gwiazdorem "M jak miłość". jastrzabpost.pl, 08.10.2024 r. [dostęp 08.10.2024 r.]
  2. Rusza projekt ‘Ferie z TVP’ dla dzieci i młodzieży [online], wirtualnemedia.pl [dostęp 29.11.2021 r.]
  3. “Eternals”: obsada polskiego dubbingu – wSyncu [online], web.archive.org, 05.11.2021 r. [dostęp 20.11.2021 r.]
  4. Splendory przyznane. Statuetka także dla TVP [online], tvp.info [dostęp 18.12.2018 r.]

Oceń: Piotr Bajtlik

Średnia ocena:4.51 Liczba ocen:12